Joogatunde Heli hetkel ei anna

Mis on jooga?

Sõna jooga tuleb Sanskriti (vana India) keelest ja tähendab liitu ehk ühendust. Jooga on isiku teadvuse ühendamine lõpmatu ehk universaalse teadvusega. Jooga ei ole religioon, ega psühholoogiline süsteem, jooga on tehnoloogia, mille abil avardada oma teadvust (teadvus on mõtete, emotsioonide, tajumuste ja mälestuste omamine ja tundmine).

Kes ma olen? Kust ma tulen? Kuhu ma lähen? Nendele küsimustele leiab vastuseid vaid enda eest, läbi isikliku kogemuse. Jooga annab tööriistad ja tehnilise „know-how“, kuidas leida nendele küsimustele vastused. Lisaks vastustele elu põhiküsimustele, annab jooga hea tervise, selge meele ja hingerahu.

Kundalini jooga tehnoloogia on pärit Indiast ning jõudis läbi Yogi Bhajan’i 1969. aastal läände. Kundalini jooga tundi alustatakse alati sissehäälestus- ja kaitsemantra laulmisega. Järgnevad soojendusharjutused, mille abil valmistatakse ette selgroog ja lihased. Järgneb harjutuste kompleks ehk kriya, mis on suunatud konkreetsele eesmärgile: kõhulihased, seljalihased, immuunsüsteemi tugevdamine, närvisüsteemi tugevdamine, ajupoolkerade tasakaalustamine, seksuaalenergia tasakaalustamine jne. Tund lõpetatakse pikema lõdvestuse ja meditatsiooniga.

Mida kundalini jooga annab?

1. kodukale 1Õpid oma keha tundma, kontrollima ja parimal moel kasutama, tekib suurem teadlikkus kehas toimuvatest protsessidest. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja paindlikumaks.

2. Üldine tervislik seisund paraneb – immuun- ja närvisüsteem tugevnevad, kogu organism puhastub ja tasakaalustub.

3. Stimuleerib kehavedelike ringlust – suureneb vere, lümfi ja teiste kehavedelike ringlus (jooga masseerib näärmeid).

4. Koed puhastuvad – jäätmed ja mürgid ladestuvad kudedesse ja liigestesse – lihaste venitus ja sisemine massaaž toovad jäätmed tagasi ringlusesse, nii et kopsud, neerud, soolestik ja nahk on võimelised neid kehast eemaldama.

5. Koordinatsioon ja aju poolkeradevaheline töö paraneb.

6. Muutud rahulikumaks – õpid keerulistes olukordades neutraalseks jääma.

7. Saad parema kontakti oma sügavama olemuse ehk tunnetuse ja intuitsiooniga.

8. Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise „toota“.

Kuidas kundalini töötab

kodukale 2Kundalini on puhas energia, mis on sinus olemas, kuid kasutamata. Kundalini tõus ei tähenda sügavasse transsi minekut, vaid seda, et sa oled teadlikum kui muidu.

Kundalini tuleb sõnast „kundal“, mis tähendab „armsama juuksekihar“. Kihara lahtiharutamine tähendab kundalini ärkamist ehk loomingulist potentsiaali, mis meis igas ühes on olemas.

Kundalini asub selgroos, osa sellest voolab koguaeg üles-alla, osa sellest on justkui unne suikunud selgroo alaosas. Kundalini joogat praktiseerides stimuleeritakse suikunud energiat (prana ja apana segunevad nabapunktis, liiguvad alla ja äratavad suikunud energia) ning see liigub üles aju keskossa, kus asub käbinääre.

Käbinääre lõpetab täismahus nõre tootmise peale 8. eluaastat, samal tasemel töötamiseks vajab ta kundalini energiat. Käbinääre laseb vabalt kasutada intuitsiooni, loovust ja ülemeelelisi võimeid. Paljud lapsed on võimelised nägema aurasid, inimest ümbritsevat valgust, suhtlema surnute ja vaimsete teejuhtidega (siit tulevad ka laste kujuteldavad sõbrad).

Kundalini tõusuga aktiveeruvad ajus sellised kemikaalid, mis kontrollivad ka keha bioloogilist teadlikkust. Käbinäärme üks ülesanne on kontrollida keha igat rakku – tervendades ja puhastades rakke, puhastab kogu inimese organismi.

Üldist

Joogat praktiseeritakse heledates puuvillastes riietes, sest valge tugevdab aurat, kaitseb väliskeskkonna mõjude eest (sh teiste energia) ja aitab enda energiat hoida.

Viimane söögikord võiks olla 1-2 h enne joogatundi. Joo nii enne tundi, tunnis kui ka peale tundi piisavalt vett!